Bize YazınGergi tavan, bir çeşit polimerden üretilen malzeme ile mimari tavan kaplaması alanında estetik ve çağdaş bir görünüm veren, hafif, düzgün yüzeyler oluşturan, yaratıcılığın da sınırlarını zorlayan ve gerilerek montajı yapılan bir tür tavan kaplamasıdır. Gergi tavan sistemlerinin diğer tavan sistemlerinden (asma tavan, tavan kaplama malzemeleri vb.) en önemli farkı tavana yakın olarak uygulanmasıdır. Bağımsız tavan, yapının tavan döşemesi taşıyıcı strüktürü ile tavan kaplama strüktürünün birbirinden tam ayrıldığı sistemdir. Gergi tavan kaplama sistemi için kullanılan polimer kaplama malzemesi özel ve hafif profillere taşıtılır, profiller ise duvarlara taşıtılmaktadır, bu sayede tavandan bağımsız olarak istenilen formlarda tavanlar elde edilebilir. Duvara ya da tavana monte edilen ve değişmeyen bir tavan sağlanarak, aydınlatma elemanları, alarm sistemleri, havalandırma kanalları, vb. diğer tesisat elemanlarını da taşıyabilir.

Gergi tavanın montajında, özel olarak üretilmiş profiller kullanılmaktadır. İlk aşamada bu profiller duvarlara monte edilirler. Daha sonra esnek kaplama malzemesi ısıtılarak genleştirilir ve profillere takılır. Soğumaya bırakılan kaplama malzemesi eski yapısına geri döndüğünde ise gerilmiş ve istenilen şekli almış olarak yerine yerleştirilmiş olur.

Hasarlı, çatlak yada rutubet lekesi, normal lekeli tavanlara sahipseniz gergi tavan sayesinde rahatlıkla gizleyebilir ve güzel bir tavan görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu sistem sayesinde alçı panoya yada duvar boyasına hiç gerek yoktur.

Mobilyalarınız taşıyıp yorulmadan gün içerisinde kısa bir süre içerisinde yepyeni tavan görünümüne sahip olabilirsiniz. Tertemiz, suya dayanıklı, dümdüz,  pürüzsüz bir tavana sahip olmak bir gününüzü bile almamaktadır.

Evinizde bulunan bütün odaların tavanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yatak odanızda , salonunuzda , mutfağınızda, banyonuzda, holünüzde, balkonunuzda Gergi Tavan ile yep yeni bir görünüme sahip olun.

Gergi Tavan, hızlı ve pratik son derece sorunsuz oluşturulan bir sistemdir. Montaj yapılırken mobilyalarınızı bile yerinden oynatmanıza gerek yoktur. Gergi tavan herhangi bir kirliliğe yol açmaz. Bu kolay yöntemin en cazip özelliği uygulanırken eşyalarınızı, mobilyalarınızı bir cm bile oynatmanıza gerek yoktur. Ölçülendirme de esneklik uygulana bileceği için de çok büyük kolaylık sağlanmaktadır.

Esnek ve moderndir.Tahrip olmuş, yıpranmış tavanlarınızı modern ve estetik gösterebilirsiniz. Yatay, dikey, kavisli, düz, kemerli tüm yüzeylere uygulanabilir. Tavanınızın sıva hatalarını gizler. İsterseniz dijital baskı sayesinde tavanlarınız resim ve desenlerle kaplanabilir.

Son derece ekonomiktir. İmalat, montaj ve dekorasyon işlemi gün içerisinde biter. Maliyeti eski usül tavanlarla hemen hemen aynı maliyeti tutmaktadır.

Teknik olarak ise; uzun süre dayanıklıdır, çok güvenilir ve kolay değiştirilebilir. Suya dayanıklı, çarpmalara dayanıklı,en önemlisi olan nem ve rütübete dayanıklıdır. Tüm yapılarda uygulanabilmektedir. Oda sıcaklığında kurulumu yapılabilir. Dekoratif olan kornişler arasına da kurulabilmektedir.

Havalandırma, ışıklandırma, alarm,internet,telefon vb. gibi sistemler ilave edilebilmektedir.

Herhangi bir bakıma gerek yoktur. Özel temizlik ürünleriyle temizlenir. Eğer istenilirse akrilik boya ile boyana da bilmektedir.

Gergi tavan fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

 

OZAN YAPI Gergi Tavanlar Mağazalarda, Ofislerde, Konutlarda, Otellerde, Hastanelerde Avm'lerde mimarinin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılmaktadır.